Wkładki ortopedyczne Kraków

Indywidualne wkładki ortopedyczne dla pacjentów z Krakowa to rozwiązanie, które jest stosowane w różnych dysfunkcjach narządu ruchu. Stanowią one podporę dla złożonych struktur stopy, co przekłada się również na prawidłowe ułożenie stawów kolanowych oraz miednicy. Ich zastosowanie jest uzależnione od stanu funkcjonalnego stawów i więzadeł pacjenta, dzięki czemu następuje odpowiednie odciążenie i korekcja struktur, które są przyczyną nieprawidłowości w budowie stopy. Od odpowiedniego ustawienia elementów mających kontakt z podłożem zależy również postawa całego ciała, dlatego wkładki ortopedyczne na zamówienie stosuje się również w przypadku problemów z kręgosłupem oraz w profilaktyce powstawania tego rodzaju wad.

Jak wygląda proces wykonywania wkładek ortopedycznych w Krakowie?

Każda wkładka ortopedyczna do butów w Krakowie jest indywidualnie dobierana do parametrów stopy osoby, która będzie ją nosić. Proces ich wykonywania jest poprzedzony konsultacją ze specjalistą fizjoterapii, podczas której podjęta zostaje decyzja o konieczności zastosowania tego rodzaju zaopatrzenia ortopedycznego.

Wada stopy, z którą pacjent zgłasza się do poradni, warunkuje rodzaj użytego materiału, a także czas noszenia wkładek. Nauka autokorekcji i odpowiedniego ustawienia stopy na podłożu stanowi bazę, na podstawie której zostają wykonane odciski stóp stanowiące wzór do powstających wkładek ortopedycznych na zamówienie.

Istotny jest również rodzaj obuwia, który będzie użytkowany wraz z wkładką, ponieważ proces ten wymaga idealnego dopasowania z rozmiarem buta oraz wysokością podeszwy i cholewki. Wkładki ortopedyczne do butów są więc personalizowanym produktem, który powstaje w oparciu o dane z trójwymiarowego badania komputerowego stopy danej osoby. W ten sposób powstają wkładki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, które są przystosowane do ich potrzeb.

Pierwsze dni użytkowania indywidualnych wkładek ortopedycznych decydują również o konieczności naniesienia poprawek. Jeśli noszone wkładki ortopedyczne sprawiają, że odczuwany jest nawet najmniejszy dyskomfort, niezbędne jest wprowadzenie modyfikacji, które pozwolą na ich swobodne i wygodne użytkowanie.

Fizjerapeuta Mateusz Curyło​
dr n. med. Mateusz Curyło

Wskazania do stosowania wkładek ortopedycznych

Kto powinien stosować wkładki ortopedyczne na zamówienie? Używanie indywidualnych wkładek ortopedycznych w Krakowie zaleca się wszystkim osobom, które zmagają się z problemami związanymi nie tylko ze stopami, ale też kolanami, biodrami i kręgosłupem. Jeśli tylko pacjent odczuwa jakikolwiek dyskomfort wynikający z dolegliwości bólowych, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który po potrzebnych badaniach ustali, jakie wkładki do butów ortopedyczne będą najlepsze. Na potrzebę ich zamówienia mogą wskazywać np.:

  • bóle w przodostopiu oraz w obrębie palców,
  • nawracające odciski,
  • bóle kolan i bioder,
  • bóle w pięcie lub w śródstopiu,
  • aktywność fizyczna.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie w Krakowie

Najczęściej spotykane są wkładki ortopedyczne na płaskostopie, co wynika z częstości występowania tego zaburzenia w populacji. Także wśród osób mieszkających w Krakowie. W przebiegu tej wady wyróżnia się płaskostopie podłużne i poprzeczne, w zależności od rodzaju sklepienia obniżonego przez osłabione struktury stopy. Płaskostopie polega na obniżeniu łuku podłużnego, przez co struktury zaczynają przylegać do podłoża na całej powierzchni podeszwowej części stopy. W przypadku płaskostopia poprzecznego osłabienie łuku poprzecznego stopy skutkuje zwiększeniem parametru szerokości stopy i utratą elastyczności w obrębie tych struktur.

Wkładki ortopedyczne, wraz z odpowiednimi ćwiczeniami, są podstawą leczenia zniekształcających wad stopy. Odpowiedni dobór wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne pomaga podnieść sklepienie stopy, dzięki czemu nie następuje pogłębianie się dysfunkcji. Wzmacnianie więzadeł i mięśni podeszwowych stopy odbywa się przez dynamiczną i statyczną korekcję, która ma miejsce podczas ich noszenia. Indywidualny dobór wkładek ortopedycznych na zamówienie w Krakowie w zależności od rodzaju występującego płaskostopia – poprzecznego lub podłużnego, umożliwia osiągnięcie szybkich efektów leczenia bez konieczności zastosowania metod inwazyjnych.

Wkładki ortopedyczne na ostrogę piętową w Krakowie

Ostroga piętowa jest częstym skutkiem zapalenia rozcięgna podeszwowego. W jego wyniku w obrębie kości piętowej powstaje twarde zwapnienie, które jest przyczyną dolegliwości bólowych pacjenta. W przebiegu ostrogi piętowej chód jest nie tylko utrudniony, ale też może być czasem wręcz niemożliwy. Wkładki ortopedyczne na ostrogę piętową dla mieszkańców Krakowa pozwalają odciążyć miejsce bólowe, dzięki odpowiedniemu rozłożeniu obciążeń i sił działających na podeszwę stopy. Wyłączenie z nacisku miejsca objętego zwapnieniem to podstawa eliminacji nieprzyjemnych doznań bólowych i klucz do całkowitego wyleczenia tej dolegliwości.

Wkładki ortopedyczne na palce młotkowate w Krakowie

Skurczenie ścięgien i wiązadeł pod palcami powoduje przykurcz paliczków. Jest to schorzenie powiązane z powstaniem palców młotkowatych. Jego najczęstszą przyczyną jest noszenie nieodpowiedniego obuwia. Wynikiem tego są pęcherze, modzele i odciski. By zapobiec ich powstawaniu najlepiej skorzystać z możliwości, jakie dają wkładki ortopedyczne na palce młotkowate dla pacjentów z Krakowa. Ich zadaniem jest ustawienie palców w odpowiedniej pozycji. Dzięki noszeniu wkładki ortopedycznej jesteś w stanie nosić dowolne obuwie bez obaw o to, że dolegliwości staną się dla Ciebie jeszcze bardziej dokuczliwe.

Jakie są korzyści wynikające z używania wkładek ortopedycznych?

Stosowanie wkładek ortopedycznych w dysfunkcjach i schorzeniach stóp pacjentów z Krakowa pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania. Stosowanie tego rodzaju zaopatrzenia ortopedycznego umożliwia korekcję stopy podczas chodu – zarówno w fazie obciążania, jak i odciążania stopy. Wkładki ortopedyczne na zamówienie to skuteczny element całego procesu leczenia, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, stosując jednocześnie odpowiednią fizjoterapię i ćwiczenia struktur objętych patologiczną zmianą.

Wymierne korzyści stosowania wkładek ortopedycznych są możliwe do osiągnięcia tylko w przypadku ich odpowiedniego doboru. Stosowanie gotowych i uniwersalnych wkładek do butów ortopedycznych oferowanych przez zwykłe sklepy obuwnicze rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. Z tego powodu badanie diagnostyczne i wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych powinno zostać zlecone specjalistom, dzięki którym będzie można mieć pewność, że wkładka korygująca będzie miała pozytywny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Jak się przygotować do wizyty?

Podczas wizyty diagnostycznej w celu dobrania właściwych wkładek ortopedycznych, specjalista wykona odpowiednie badanie stopy. Właśnie dlatego ważne, aby posiadać ze sobą krótkie spodenki lub szorty. Umożliwi to ustawienie struktur kończyny dolnej w odpowiednim ułożeniu względem siebie. Wynika to z faktu tego, że zależności między prawidłowym funkcjonowaniem stopy i stawu skokowego przekładają się również na stawy kolanowe, biodrowe oraz kręgosłup. Dodatkowo warto zabrać ze sobą obuwie, które będzie używane wraz z wkładkami ortopedycznymi. Pozwoli to na dokładne dopasowanie elementów korekcyjnych do parametrów buta, takich jak jego szerokość, odpowiednia długość i sztywność. Jeśli występuje u Ciebie jedna z dysfunkcji dotyczących budowy strukturalnej stopy lub występują niepokojące objawy wskazujące na nią, skorzystaj z wizyty w moim gabinecie. Na podstawie przeprowadzonych badań wskażę, jakie wkładki ortopedyczne spełnią swoje funkcje najlepiej – na płaskostopie podłużne lub poprzeczne, na ostrogę lub koślawość czy palce młotkowate? A może szukasz miejsca, w którym będzie można zamówić wkładki ortopedyczne dla dzieci? Jako doświadczony fizjoterapeuta z Krakowa oferuję kompleksową terapię opartą o najnowsze badania naukowe oraz doradztwo w kwestii wyboru i konieczności stosowania odpowiednich wkładek ortopedycznych. Skorzystaj z mojej wiedzy oraz doświadczenia i pozbądź się uporczywych problemów, które są związane z bólem lub nieprawidłową budową stopy. Nie czekaj i zgłoś się na wizytę w celu dobrania indywidualnych wkładek ortopedycznych już dziś!

Zakres usług

Konsultacje fizjoterapeutyczne i leczenie w zakresie:

LEG

Zespołów bólowych narządu ruchu

Cywilizacyjne zmiany, zmniejszenie poziomu aktywności oraz siedzący tryb pracy wpływają na występowanie zespołów bólowych narządu ruchu. Najczęstsze z nich to: bóle pleców, bóle ramion, bóle kręgosłupa. Zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą je szybko i bezpiecznie wyeliminować.

RACHIOCAMPSIS

Dysfunkcji narządu ruchu

Sport oraz aktywności fizyczne mogą wpływać na pojawienie się kontuzji. Wczesna i ciągła fizjoterapia, którą zajmie się doświadczony fizjoterapeuta sportowy, przyśpieszy powrót do zdrowia oraz zmniejszy ryzyko powtórnych urazów.

TREADMILL

Rehabilitacji ortopedycznej

Stan po zabiegach ortopedycznych wymaga fizjoterapii. Proces rehabilitacji jest naturalną kontynuacją leczenia w zakresie chirurgii kostno-stawowej

BACKBONE

Rehabilitacji reumatologicznej

Choroby reumatyczne, autoagresywne wymagają kompleksowego leczenia internistycznego. Uzupełnieniem leczenia podstawowego jest fizjoterapia działająca przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, co umożliwia poprawę funkcji i motoryki.

WHEELCHAIR

Zaopatrzenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego

W przypadku zdiagnozowania konieczności korzystania z określonego wyrobu medycznego fizjoterapeuta może wystawić odpowiednie zlecenie. Refundacja wyrobów medycznych przysługuje każdemu ubezpieczonemu, jednorazowo na określony czas.

Choroba zwyrodnienia stawow

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zmiany zwyrodnieniowe mogą dotyczyć jednego lub kilku stawów. Konsekwentne leczenie fizjoterapeutyczne zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia funkcje i możliwości ruchowe.

PHYSIOTHERAPIST

Wydawanie zaświadczeń i opinii specjalistycznych

Badania:

MUSCLE

Badanie funkcjonalne narządu ruchu

Badanie funkcjonalne wykonujemy w celach diagnostycznych oraz terapeutycznych. Na jego podstawie fizjoterapeuta zaplanuje proces leczenia rehabilitacyjnego.

Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Komputerowe badanie stóp pokazuje, jak rozmieszczone są naciski na podeszwowej stronie stopy. Pozwala precyzyjnie określić nieprawidłowości w budowie stopy, a następnie dobrać najlepszą metodę leczenia fizjoterapeutycznego. Objawami niepokojącymi, mogącymi mieć związek ze schorzeniami stóp, które koniecznie należy skonsultować ze specjalistą fizjoterapii w Krakowie, są m.in.: bóle w okolicy stawu skokowego, bóle stóp, paluch koślawy, ostroga piętowa, płaskostopie poprzeczne i podłużne, palce szponiaste i młoteczkowate, bóle w obrębie bioder, kolan i kręgosłupa, częste kontuzje stopy i stawu skokowego. Podoskopia komputerowa stóp ocenia prawidłowość ukształtowania stopy i pozwala na wczesne wykrycie wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas badania fizjoterapeuta obserwuje ustawienie stóp, oraz ułożenie kolan. Dzięki jego wynikowi możliwy jest indywidualny dobór wkładek.

Scroll to Top