Komputerowe badanie stóp Kraków

Komputerowe badanie stóp w Krakowie to usługa, z której skorzystasz umawiając się na wizytę w moim gabinecie. Badanie podoskopowe pozwala ocenić sposób rozmieszczenia nacisków na stopę oraz określić nieprawidłowości w jej budowie. W oparciu o dane uzyskane w wyniku badania komputerowego stóp, jestem w stanie dobrać metodę leczenia odpowiadającą Twoim dolegliwościom. Jeżeli odczuwasz niepokojące objawy, skorzystaj z praktyki fizjoterapeutycznej, którą świadczę w Krakowie. Przeprowadzę odpowiednie badania i określę rodzaj schorzenia.

Na czym polega komputerowe badanie stóp?

Badanie podoskopowe w Krakowie pozwala na bezinwazyjną ocenę stanu i kształtu stóp. Dzięki temu jestem w stanie wskazać występujące w tym zakresie nieprawidłowości. Badanie z zakresu podoskopii, przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykorzystuje się w celu zarejestrowania ruchu stóp pacjenta. W ten sposób mogę postawić diagnozę, na podstawie której zaplanuję leczenie fizjoterapeutyczne. Dzięki temu stan Twoich stóp może ulec znacznej poprawie, a dokuczliwy ból i inne dolegliwości przestaną być Twoim zmartwieniem.

Fizjerapeuta Mateusz Curyło​
dr n. med. Mateusz Curyło

Co diagnozuje podoskopowe badanie stóp?

Badanie stóp w Krakowie to dobry sposób na to, by zdiagnozować wszelkie nieprawidłowości w zakresie stanu Twoich stóp. Komputerowa badanie stóp pozwala wykryć takie wady stóp jak płaskostopie podłużne i poprzeczne, haluksy, palce młotkowate i stopę wydrążoną. Dzięki takiemu badaniu jestem w stanie też rozpoznać schorzenia stóp, co pozwoli zaplanować skuteczne leczenie ostrogi piętowej w Krakowie. Poza tym podoskopia umożliwia wykrycie wad postawy – skoliozy i koślawości, a także wskazanie nieprawidłowości w zakresie chodu czy zaburzeń w zakresie równowagi.

Podoskopia w Krakowie – dla kogo komputerowe badanie stóp?

Badanie podoskopowe to szansa na wczesne wykrycie wad postawy u dzieci i dorosłych. W trakcie komputerowego badania stóp jestem w stanie ocenić prawidłowość ukształtowania stopy. Do niepokojących objawów, które jak najszybciej trzeba ze mną skonsultować, należą:

  • bóle w okolicy stawu skokowego,
  • bóle stóp,
  • paluch koślawy,
  • ostroga piętowa,
  • płaskostopie poprzeczne i podłużne,
  • palce szponiaste i młoteczkowate,
  • bóle w obrębie bioder, kolan i kręgosłupa,
  • kontuzje stopy i stawu skokowego.

Badania stóp, które obejmuje podoskopia najczęściej wykonuje się u osób z wadą postawy ciała oraz pacjentów, którzy leczą się ortopedycznie. Komputerowe badanie stóp pozwala również na wykonanie szczegółowej diagnostyki u osób chorujących na cukrzycę, a także tych, u których występują schorzenia neurologiczne. Badania podoskopowe są także w stanie zapobiec przęciążeniu układu ruchu u sportowców.

Jak przebiega badanie podoskopowe w Krakowie?

Badanie komputerowe stóp, które przeprowadzam w moim gabinecie, składa się z dwóch etapów:

  • badania statycznego,
  • badania dynamicznego. 

Podczas gdy pacjent przyjmuje pozycję stojącą, a potem wykonuje się ocenę dynamiczną, poprzez badanie dodatkowe, jakim jest podoskopia, jestem w stanie uzyskać dane niezbędne do wykonania szczegółowej diagnostyki. Podoskopia umożliwia ocenę obciążenia danej kończyny, a także strefy nieprawidłowego dociążenia w trakcie ruchu. 

Podoskopia - jakiego sprzętu używamy do diagnostyki stóp?

Tak jak już wspomniałem, badanie komputerowe stóp w Krakowie, które proponuję moim pacjentom, jest zupełnie bezinwazyjne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. Pierwszy etap badania podoskopowego – badanie statyczne, wykonywane jest za pomocą podoskopu. To urządzenie diagnostyczne, dzięki któremu możliwe jest pozyskanie podstawowych informacji. Z kolei badanie dynamiczne przeprowadza się przy użyciu specjalnej maty pedobarograficznej. W ten sposób badam sposób nacisku stóp na podłoże – zarówno w pozycji stojącej, jak i podczas ruchu.

Jakie są efekty badania komputerowego stóp?

Dlaczego badanie podoskopowe w Krakowie jest tak ważne? Podoskopia pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości w zakresie stanu Twoich stóp — np. płaskostopie i stopień jego zaawansowania. Dzięki temu jestem w stanie zaplanować odpowiednie leczenie, a w razie takiej potrzeby dobrać wkładki ortopedyczne w Krakowie.

Badanie stóp w Krakowie — dlaczego warto?

Dzięki komputerowemu badaniu stóp, które wykonuję jako fizjoterapeuta w Krakowie, można nie tylko zaplanować leczenie rehabilitacyjne, ale też ocenić, czy operacja pozwoliła osiągnąć oczekiwane efekty. Badanie podoskopowe umożliwia także dobór odpowiedniego obuwia – zarówno na co dzień, jak i specjalistycznego. Wynik komputerowego badania stóp w Krakowie ułatwia również indywidualny dobór wkładek ortopedycznych.

Podoskopia i kompleksowe leczenie rehabilitacyjne w Krakowie

Nawet nieznaczny ból pięt w Krakowie może być dokuczliwy i wskazywać na pewne nieprawidłowości w zakresie stanu Twoich stóp. Jeżeli zauważasz niepokojące objawy związane ze schorzeniami stóp, jak najszybciej umów się na wizytę w moim gabinecie. Wykonam komputerowe badanie stóp, które pozwoli opracować skuteczny plan leczenia rehabilitacyjnego. W celu ustalenia terminu skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo, albo wypełnij formularz.

Zakres usług

Konsultacje fizjoterapeutyczne i leczenie w zakresie:

LEG

Zespołów bólowych narządu ruchu

Cywilizacyjne zmiany, zmniejszenie poziomu aktywności oraz siedzący tryb pracy wpływają na występowanie zespołów bólowych narządu ruchu. Najczęstsze z nich to: bóle pleców, bóle ramion, bóle kręgosłupa. Zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą je szybko i bezpiecznie wyeliminować.

RACHIOCAMPSIS

Dysfunkcji narządu ruchu

Sport oraz aktywności fizyczne mogą wpływać na pojawienie się kontuzji. Wczesna i ciągła fizjoterapia, którą zajmie się doświadczony fizjoterapeuta sportowy, przyśpieszy powrót do zdrowia oraz zmniejszy ryzyko powtórnych urazów.

TREADMILL

Rehabilitacji ortopedycznej

Stan po zabiegach ortopedycznych wymaga fizjoterapii. Proces rehabilitacji jest naturalną kontynuacją leczenia w zakresie chirurgii kostno-stawowej

BACKBONE

Rehabilitacji reumatologicznej

Choroby reumatyczne, autoagresywne wymagają kompleksowego leczenia internistycznego. Uzupełnieniem leczenia podstawowego jest fizjoterapia działająca przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, co umożliwia poprawę funkcji i motoryki.

WHEELCHAIR

Zaopatrzenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego

W przypadku zdiagnozowania konieczności korzystania z określonego wyrobu medycznego fizjoterapeuta może wystawić odpowiednie zlecenie. Refundacja wyrobów medycznych przysługuje każdemu ubezpieczonemu, jednorazowo na określony czas.

Choroba zwyrodnienia stawow

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zmiany zwyrodnieniowe mogą dotyczyć jednego lub kilku stawów. Konsekwentne leczenie fizjoterapeutyczne zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia funkcje i możliwości ruchowe.

PHYSIOTHERAPIST

Wydawanie zaświadczeń i opinii specjalistycznych

Badania:

MUSCLE

Badanie funkcjonalne narządu ruchu

Badanie funkcjonalne wykonujemy w celach diagnostycznych oraz terapeutycznych. Na jego podstawie fizjoterapeuta zaplanuje proces leczenia rehabilitacyjnego.

Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Komputerowe badanie stóp pokazuje, jak rozmieszczone są naciski na podeszwowej stronie stopy. Pozwala precyzyjnie określić nieprawidłowości w budowie stopy, a następnie dobrać najlepszą metodę leczenia fizjoterapeutycznego. Objawami niepokojącymi, mogącymi mieć związek ze schorzeniami stóp, które koniecznie należy skonsultować ze specjalistą fizjoterapii w Krakowie, są m.in.: bóle w okolicy stawu skokowego, bóle stóp, paluch koślawy, ostroga piętowa, płaskostopie poprzeczne i podłużne, palce szponiaste i młoteczkowate, bóle w obrębie bioder, kolan i kręgosłupa, częste kontuzje stopy i stawu skokowego. Podoskopia komputerowa stóp ocenia prawidłowość ukształtowania stopy i pozwala na wczesne wykrycie wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas badania fizjoterapeuta obserwuje ustawienie stóp, oraz ułożenie kolan. Dzięki jego wynikowi możliwy jest indywidualny dobór wkładek.

Scroll to Top