Rehabilitacja ortopedyczna w Krakowie to specjalistyczna opieka, której mogą potrzebować osoby po urazach narządu ruchu lub kontuzjach. Jej celem jest przywrócenie sprawności po zabiegu lub przygotowanie do jego wykonania. Jako doświadczony fizjoterapeuta z Krakowa w sposób profesjonalny zajmę się Twoją rehabilitacją ortopedyczną tak, by doprowadzić Cię do pełnej sprawności

Na czym polega rehabilitacja ortopedyczna? Metody

To, z jakich metod rehabilitacji ortopedycznej skorzystam, zależy od takich czynników jak wiek pacjenta, jego stan zdrowia oraz kondycja, a także rodzaj uszkodzenia. Z rehabilitacji ortopedycznej w Krakowie najczęściej korzystają osoby, które zostaną lub zostały poddane m.in.:

  • operacji na kręgosłupie,
  • wszczepieniu endoprotezy,
  • rekonstrukcji ścięgien lub więzadeł,
  • usuwaniu torbieli.

Jeśli planowany jest dla Ciebie zabieg właśnie w tym zakresie, zachęcam do skorzystania ze specjalistycznych praktyk, które świadczę w moim gabinecie fizjoterapeutycznym w Krakowie.

Fizjerapeuta Kraków Mateusz Curyło​
dr n. med. Mateusz Curyło

Rehabilitacja ortopedyczna w Krakowie — co wchodzi w jej zakres?

W ramach rehabilitacji ortopedycznej wyróżnia się dwa rodzaje tego procesu — rehabilitację przedoperacyjną i pozabiegową. Czym się różnią?

Rehabilitacja ortopedyczna przedoperacyjna

Rehabilitacja przedoperacyjna ma sprawić, by planowany zabieg mógł mieć jak najlepszy rezultat. Jest to więc przygotowanie pacjenta do operacji, które w wielu przypadkach jest warunkiem koniecznym do możliwości jej zrealizowania. Rehabilitacja ortopedyczna przedoperacyjna pozwala dążyć do przywrócenia pełnego zakresu sprawności lub siły mięśniowej

Rehabilitacja ortopedyczna pozabiegowa

W przeciwieństwie do rehabilitacji ortopedycznej przedoperacyjnej, która powinna nastąpić, zanim pacjent zostanie poddany zabiegowi, rehabilitację pozabiegową proponuję osobom w ramach przywrócenia sprawności po operacji. Wszelkie działania, które zaproponuję pacjentom właśnie w tym zakresie, mają na celu przyspieszenie gojenia oraz łagodzenie dolegliwości bólowych. Osoby, które korzystają z rehabilitacji ortopedycznej, mogą szybciej przywrócić utracone funkcje w stawach, dzięki czemu są w stanie powrócić do pełnej sprawności. Co więcej, rehabilitacja ortopedyczna w Krakowie poprawia krążenie. Tym samym zmniejsza się ryzyko pojawienia się zakrzepicy.

Rehabilitacja ortopedyczna i nie tylko — gabinet dr Curyło

W zakres moich usług wchodzi nie tylko rehabilitacja ortopedyczna w Krakowie. Jeśli dokuczają Ci jakiekolwiek dolegliwości pourazowe lub ból kręgosłupa, umów się na wizytę w moim gabinecie. Posiadam specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu zdiagnozuję przyczynę problemu i zaplanuję odpowiednie leczenie rehabilitacyjne. Poza rehabilitacją ortopedyczną zapewniam też leczenie wad postawy w Krakowie oraz kinesiotaping. Moi pacjenci mogą też liczyć na komputerowe badanie stóp. Dzięki niemu dobierzemy odpowiednie wkładki ortopedyczne, dzięki czemu zadbamy nie tylko o Twoje zdrowie, ale też codzienny komfort.

Rehabilitacja ortopedyczna — przedoperacyjna lub pozabiegowa to specjalistyczna opieka, którą zapewniam pacjentom czekającym na zaplanowany zabieg lub tym, którzy właśnie go przeszli. Jeśli do nich należysz lub zmagasz się z urazem, który wpłynął na ograniczenie Twojej funkcjonalności ruchowej, zachęcam do umówienia się na konsultacje fizjoterapeutyczne i skorzystanie z leczenia w zakresie rehabilitacji ortopedycznej pod moim okiem.

Zakres usług

Konsultacje fizjoterapeutyczne i leczenie w zakresie:

Zespoły bólowe narządów ruchu
Zespołów bólowych narządu ruchu

Cywilizacyjne zmiany, zmniejszenie poziomu aktywności oraz siedzący tryb pracy wpływają na występowanie zespołów bólowych narządu ruchu. Najczęstsze z nich to: bóle pleców, bóle ramion, bóle kręgosłupa. Zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą je szybko i bezpiecznie wyeliminować.

dysfunkcja narządu ruchu
Dysfunkcji narządu ruchu

Sport oraz aktywności fizyczne mogą wpływać na pojawienie się kontuzji. Wczesna i ciągła fizjoterapia, którą zajmie się doświadczony fizjoterapeuta sportowy, przyśpieszy powrót do zdrowia oraz zmniejszy ryzyko powtórnych urazów. 

rehabilitacja ortopedyczna kraków
Rehabilitacji ortopedycznej

Stan po zabiegach ortopedycznych wymaga fizjoterapii. Proces rehabilitacji jest naturalną kontynuacją leczenia w zakresie chirurgii kostno-stawowej

rehabilitacja reumatologiczna kraków
Rehabilitacji reumatologicznej

Choroby reumatyczne, autoagresywne wymagają kompleksowego leczenia internistycznego. Uzupełnieniem leczenia podstawowego jest fizjoterapia działająca przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, co umożliwia poprawę funkcji i motoryki.

zaopatrzenie ortopedyczne i rehabilitacyjne kraków
Zaopatrzenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego

W przypadku zdiagnozowania konieczności korzystania z określonego wyrobu medycznego fizjoterapeuta może wystawić odpowiednie zlecenie. Refundacja wyrobów medycznych przysługuje każdemu ubezpieczonemu, jednorazowo na określony czas.

Choroba zwyrodnienia stawow
Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zmiany zwyrodnieniowe mogą dotyczyć jednego lub kilku stawów. Konsekwentne leczenie fizjoterapeutyczne zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia funkcje i możliwości ruchowe.

PHYSIOTHERAPIST
Wydawanie zaświadczeń i opinii specjalistycznych

Badania:

badanie funkcjonalne narządu ruchu kraków
Badanie funkcjonalne narządu ruchu

Badanie funkcjonalne wykonujemy w celach diagnostycznych oraz terapeutycznych. Na jego podstawie fizjoterapeuta zaplanuje proces leczenia rehabilitacyjnego.


Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych
Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Komputerowe badanie stóp pokazuje, jak rozmieszczone są naciski na podeszwowej stronie stopy. Pozwala precyzyjnie określić nieprawidłowości w budowie stopy, a następnie dobrać najlepszą metodę leczenia fizjoterapeutycznego. Objawami niepokojącymi, mogącymi mieć związek ze schorzeniami stóp, które koniecznie należy skonsultować ze specjalistą fizjoterapii w Krakowie, są m.in.: bóle w okolicy stawu skokowego, bóle stóp, paluch koślawy, ostroga piętowa, płaskostopie poprzeczne i podłużne, palce szponiaste i młoteczkowate, bóle w obrębie bioder, kolan i kręgosłupa, częste kontuzje stopy i stawu skokowego. Podoskopia komputerowa stóp ocenia prawidłowość ukształtowania stopy i pozwala na wczesne wykrycie wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas badania fizjoterapeuta obserwuje ustawienie stóp, oraz ułożenie kolan. Dzięki jego wynikowi możliwy jest indywidualny dobór wkładek.

Scroll to Top
Przewiń do góry