Jeżeli poszukujesz skutecznych rozwiązań na leczenie choroby zwyrodnieniowej w Krakowie – zachęcam do skorzystania z mojej specjalistycznej praktyki fizjoterapeutycznej. Wiele osób narzekających na dolegliwości ze strony stawów najczęściej nie wie, jak leczyć zwyrodnienia stawów. Do najczęściej powielanych błędów zalicza się samodzielne podejmowanie decyzji o stosowaniu ogólnodostępnych maści z apteki, długotrwałe zażywanie obciążających wątrobę leków przeciwbólowych, a także podejmowanie prób innych domowych metod leczenia. Niezależnie od przyczyny zwyrodnienia stawów, przygotuję indywidulany plan kompleksowej fizjoterapii, która jest solidnym, niezbędnym wsparciem dla równolegle prowadzonego leczenia. Popraw komfort swojego życia i skorzystaj z moich usług. Jako doświadczony fizjoterapeuta w Krakowie dopasuję plan do Twoich potrzeb!

Przyczyny zwyrodnienia stawów

Przyczyn zwyrodnienia stawów jest dość dużo. Można podzielić je na pierwotne, czyli takie, na których pojawienie się pacjent nie ma wpływu i wtórne – czyli nabyte. Do tej pierwszej grupy włączane są skłonności dziedziczne, problemy z ukrwieniem stawów,  schorzenia metaboliczne i hormonalne. Z kolei do drugiej grupy można włączyć, między innymi:

  • Znaczną nadwagę lub otyłość
  • Intensywne uprawianie sportu
  • Wykonywanie pracy bardzo obciążającej stawy
  • Osłabienie mięśni – pasywny tryb życia

Niektóre przyczyny zwyrodnienia stawów można zatem szybko wyeliminować poprzez zmianę diety lub stylu życia. Niemniej pozostałe skutki w postaci dolegliwości bólowych i stanów zapalnych należy leczyć.

Fizjerapeuta Kraków Mateusz Curyło​
dr n. med. Mateusz Curyło

Objawy zwyrodnienia stawów

Zwyrodnienie stawów to schorzenie, które bardzo szybko daje o sobie znać. Chociaż dolegliwości bólowe mają bardzo intensywny przebieg, sprawiają jednocześnie, że pacjent szybciej zgłasza się do specjalisty – ma to pozytywny wymiar dla rokowań i efektów leczenia, Do najczęściej zgłaszanych objawów zwyrodnienia stawów zalicza się:

  • Silny ból, który najczęściej pojawia się po podjęciu aktywności fizycznej, a na późniejszych etapach choroby , nawet podczas zwykłej, codziennej aktywności.
  • Ograniczenie ruchomości stawów i charakterystyczne trzeszczenie (wynika z ocierania się o siebie stawów)
  • Sztywność stawów

Jeżeli zwyrodnienie stawów ma bardzo zaawansowany przebieg – konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia fizjoterapeutycznego często wspomaganego indywidualnie dobraną farmakoterapią. W przypadku nieuzyskania poprawy leczenia zachowawczego rozważane jest leczenie operacyjne. 

Choroba zwyrodnieniowa stawów – leczenie

Reumatolog to specjalista, który najczęściej diagnozuje zwyrodnienia stawów. Niestety bardzo często zdarza się, że leczenie tego schorzenia ma jedynie charakter łagodzenia objawów – profilaktyczny. Polega na stosowaniu środków przeciwzapalnych, a także jeśli to możliwe – zmianie stylu życia (zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, zmianie pracy itp.) Do jednych ze skuteczniejszych sposób na leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów zalicza się kompleksową fizjoterapię.

Fizjoterapia a choroba zwyrodnienia stawów

Specjalistyczna fizjoterapia daje szerokie spektrum poprawy jakości życia, u pacjentów u których zdiagnozowano chorobę zwyrodnieniową stawów. Do najczęściej stosowanych rozwiązań zalicza się zabiegi z zakresu elektroterapii. krioterapię, magnetoterapię, terapię z ultradźwiękami itp. Pozytywne efekty oferuje również kinezyterapia, czyli terapia wykorzystująca techniki terapii manualnej i metody neurofizjologiczne. Poza ćwiczeniami rehabilitacyjnymi, przy leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów warto też skorzystać z możliwości, jakie daje kinesiotaping w Krakowie.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów w moim gabinecie fizjoterapeutycznym

Dzięki doświadczeniu, a także dostępowi do nowoczesnych technik i profesjonalnego sprzętu, jestem w stanie szybko ocenić, jakie ćwiczenia rehabilitacyjne pozwolą na skuteczne leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów w Krakowie – w moim gabinecie.

Leczenie wad postawy w Krakowie to jedna z moich specjalizacji. W ramach usług przeprowadzam także komputerowe badanie stóp w Krakowie. Dzięki temu moi pacjenci w prawidłowy sposób mogą dobrać wkładki ortopedyczne. Jeżeli doskwierają Ci również inne dolegliwości, takie jak np. ból kręgosłupa – skontaktuj się ze mną. Pomogę Ci odzyskać komfort życia bez bólu!

Zakres usług

Konsultacje fizjoterapeutyczne i leczenie w zakresie:

Zespoły bólowe narządów ruchu
Zespołów bólowych narządu ruchu

Cywilizacyjne zmiany, zmniejszenie poziomu aktywności oraz siedzący tryb pracy wpływają na występowanie zespołów bólowych narządu ruchu. Najczęstsze z nich to: bóle pleców, bóle ramion, bóle kręgosłupa. Zabiegi fizjoterapeutyczne pozwolą je szybko i bezpiecznie wyeliminować.

dysfunkcja narządu ruchu
Dysfunkcji narządu ruchu

Sport oraz aktywności fizyczne mogą wpływać na pojawienie się kontuzji. Wczesna i ciągła fizjoterapia, którą zajmie się doświadczony fizjoterapeuta sportowy, przyśpieszy powrót do zdrowia oraz zmniejszy ryzyko powtórnych urazów. 

rehabilitacja ortopedyczna kraków
Rehabilitacji ortopedycznej

Stan po zabiegach ortopedycznych wymaga fizjoterapii. Proces rehabilitacji jest naturalną kontynuacją leczenia w zakresie chirurgii kostno-stawowej

rehabilitacja reumatologiczna kraków
Rehabilitacji reumatologicznej

Choroby reumatyczne, autoagresywne wymagają kompleksowego leczenia internistycznego. Uzupełnieniem leczenia podstawowego jest fizjoterapia działająca przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, co umożliwia poprawę funkcji i motoryki.

zaopatrzenie ortopedyczne i rehabilitacyjne kraków
Zaopatrzenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego

W przypadku zdiagnozowania konieczności korzystania z określonego wyrobu medycznego fizjoterapeuta może wystawić odpowiednie zlecenie. Refundacja wyrobów medycznych przysługuje każdemu ubezpieczonemu, jednorazowo na określony czas.

Choroba zwyrodnienia stawow
Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zmiany zwyrodnieniowe mogą dotyczyć jednego lub kilku stawów. Konsekwentne leczenie fizjoterapeutyczne zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia funkcje i możliwości ruchowe.

PHYSIOTHERAPIST
Wydawanie zaświadczeń i opinii specjalistycznych

Badania:

badanie funkcjonalne narządu ruchu kraków
Badanie funkcjonalne narządu ruchu

Badanie funkcjonalne wykonujemy w celach diagnostycznych oraz terapeutycznych. Na jego podstawie fizjoterapeuta zaplanuje proces leczenia rehabilitacyjnego.


Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych
Badanie podoskopii komputerowej stóp i indywidualny dobór wkładek ortopedycznych

Komputerowe badanie stóp pokazuje, jak rozmieszczone są naciski na podeszwowej stronie stopy. Pozwala precyzyjnie określić nieprawidłowości w budowie stopy, a następnie dobrać najlepszą metodę leczenia fizjoterapeutycznego. Objawami niepokojącymi, mogącymi mieć związek ze schorzeniami stóp, które koniecznie należy skonsultować ze specjalistą fizjoterapii w Krakowie, są m.in.: bóle w okolicy stawu skokowego, bóle stóp, paluch koślawy, ostroga piętowa, płaskostopie poprzeczne i podłużne, palce szponiaste i młoteczkowate, bóle w obrębie bioder, kolan i kręgosłupa, częste kontuzje stopy i stawu skokowego. Podoskopia komputerowa stóp ocenia prawidłowość ukształtowania stopy i pozwala na wczesne wykrycie wad postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas badania fizjoterapeuta obserwuje ustawienie stóp, oraz ułożenie kolan. Dzięki jego wynikowi możliwy jest indywidualny dobór wkładek.

Scroll to Top
Przewiń do góry